Головна » 2015 » Травень » 21 » Антонюківський НВК
14:47
Антонюківський НВК

І на тім рушникові…

 Рушники

Розвісила дружина рушники.

Хоч каже дехто: « Вже виходять з моди».

Та чую я, як б’ється із віків

Минуле  мого рідного народу.

В гарячих візерунках пломенить

Пролита кров за правду і за волю,

І кожна нитка райдужно горить –

Розказує про України долю.

Розвісила дружина рушники,

Запахли в хаті трави, сонце, квіти,

І почали поля, ліси, струмки

Та вся земля зі мною говорити

   21 травня 2015 року учні Антонюківського навчально- виховного комплексу приєдналися до Всеукраїнської щорічної акції «День вишиванки», яка започаткована студентами 9 років тому у Чернівцях.  В цей день  учні прийшли до школи   у вишитих сорочках. Шкільне подвір’я   ніби розквітло від різноманіття яскравих кольорів на вишиванках. І нехай не вимушено, але всі зрозуміли, що проста «вишиванка» може піднести настрій і зробити свято на кілька днів, або й тижнів.  Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код ,  вважають  наші педагоги  .

     Лідери учнівського самоврядування НВК  запропонували в цей день розпочати роботу  над проектом  «Рушник єднання» ,тематичний напрямок якого  полягає в тому, щоб об'єднати Україну спільною справою, показати єдність думок, сподівань та мрій молодого покоління українців.

    Під керівництвом педагога-організатора Ющенко В.Г. пройшов  виховний захід «І на тім рушникові…» , під час якого учні мали змогу почати вишивати рушники.

   Кожен учнівський колектив школи прийняв участь у його підготовці, а саме: було зібрано велику кількість рушників з села Антонюки, Романівки, Новопетрівки для виставки «А мати вишивала рушники» . Молодші та середні класи малювали, робили у вигляді аплікації паперові  рушнички .  

     Неможливо говорити про види вишивки ,не знаючи історії села Антонюки , тому  спочатку пригадали історію села, людей – переселенців  та із яких регіонів України  ті приїхали, адже вони і є носіями традицій і звичаїв нашого села. Це переважно люди з Черкаської губернії, Чигиринського повіту села Тіньки, Сугунівка, Шабельники…

    На свято були запрошені також жінки, які вміють вишивати . Спільно з учнями вони  вивчали візерунки на рушниках, їх кольорову гаму.   Своє вміння вони повинні передавати нашим дітям, дбайливо, терпеливо, щоб і через тисячу років наша Україна цвіла рушниками.

    На протязі всього виховного заходу лунали українські пісні про рушник, а виконували їх всі присутні і гості свята.

Ющенко В.Г., педагог-орагнізатор Антонюківського НВК

 

Переглядів: 473 | Додав: ілька | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar